چطور مانیکور ماندگار و بادوامی داشته باشیم؟

0
192
چطور مانیکور ماندگار و بادوام داشته باشیم

یک راه عالی برای افزایش تقریبی زیبایی شما آن هم از نظر دیگران این است که همیشه ناخن هایی مرتب و طراحی شده داشته باشید.شاید با خود بگویید که نمی شود همیشه در حال مانیکور کردن باشیم .درست است ،پس بهترین کار این است که مانیکور ماندگار و بادوام داشته باشید.برای داشتن مانیکور ماندگار و بادوام شما نیاز دارید که نکاتی ساده و راحت ،اما بسیار مهم و تاثیر گذار را رعایت کنید.با رعایت این نکات همیشه نسبت به دیگران مانیکور ماندگار و بادوام تری، آن هم به مدت ۲ هفته یا بیشتر خواهید داشت.این که این ماندگاری مانیکور شما چقدر بیشتر باشد بستگی به دقت شما دارد.در ادامه به شما می گوییم که این نکات شامل چه موارد می باشد.

 

روش هایی برای ماندگاری مانیکور

اگر می خواهید مانیکور ماندگار داشته باشید می توانید همه‌ی موارد زیر و یا حتی برخی از آن ها را رعایت کنید.فرقی نمی کند که مانیکور در منزل و توسط خود شما انجام شده یا در سالن های زیبایی و توسط تکنسین انجام شده ،رعایت این نکات بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

 

شماره ۱

مسواک زدن ناخن

شاید عجیب و کمی غیر واقعی به نظر برسد، اما یکی از مهمترین موارد برای جلوگیری از آسیب ناخن می شود. درست همانطور که از مسواک استفاده می کنید تا دندان هایی سفید و مرواریدی داشته باشید، برای سفید شدن و مراقبت از ناخن هایتان هم باید همین کار را انجام دهید.

مسواک کردن ناخناین کار باعث براق شدن ناخن هایتان می شود.
پس یک مسواک قدیمی و تمیز بردارید و شروع کنید به تمیز کردن گوشه و کنار ناخن هایتان
پس از پایان کار ،دستهایتان را با آب بشویید.

 

شماره ۲

استفاده از بیس کات

استفاده از بیس کات یکی از کلیدی ترین قسمت های مانیکور است.

استفاده از بیس کات برای داشتن مانیکور ماندگار و بادوام

بیس کات اساسا با ایجاد زمینه مناسب برای لاک ،هم باعث ماندگاری لاک ژل و هم باعث مراقبت از ناخن می شود.معمولا بیس کات دارای موادی است که صدف ناخن را تغذیه می کند و یک سطح صاف ایجاد می کند تا شما مانیکور ماندگار و بادوام تری داشته باشید.

 

شماره ۳

خشک کردن سریع ناخن

اکثر سالن های زیبایی برای اینکه لاک ژل را خشک کنند از روش هایی تست شده و سریع مانند استفاده از دستگاه های یووی ال ای دی (UV LED) استفاده میکنند.

خشک کردن ژل لاک با دستگاه های یووی

دستگاه های یووی سریعا سطح بالایی لاک ژل را خشک و سخت می کنند ،اما کاملا ژل لاک خشک نمی شود.آن چیزی که شما پس از خارج کردن دستتان از دستگاه یووی می بینید این است که خشک شده است ،اما قسمت های زیرین ژل لاک هنوز خیس است .

برای خشک کردن کامل ژل لاک بهتر است از روش های معمولی نظیر :

استفاده از اسپری مو ،حمام سونا و سشوار استفاده کنید.
بهتر است با استفاده از یک سشوار لاک را خشک کنید.

نکته :
برای داشتن مانیکور ماندگار و بادوام بهتر است از خیس کردن دست و ناخن جلوگیری کنید.
این کار باعث می شود تا ناخن های شما خیس شده و رطوبت آب را جذب کند.

با گذشت زمان و از دست رفتن رطوبت اضافی ناخن ،ناخن به حالت اولیه بر می گردد و باعث می شود که ژل لاک شما ترک بخورد.

 

شماره ۴

استفاده از دستکش هنگام شستن ظرف

شما با هر بار شستن ظرف هایتان ،موجب کاهش طول عمر مانیکور خود می شوید و به همین دلیل است که خیلی از خانم های خانه دار از این موضوع که “مانیکور ماندگار و بادوامی ندارند” شکایت می کنند .مواد شیمیایی موجود در صابون یا مواد شوینده و حتی آب می تواند به ژل لاک آسیب برساند و آن را از بین ببرد.

تنها راه این است که از دستکش لاستیکی برای شستشوی ظرف استفاده کنید.

استفاده از دستکش برای محافظت از ناخن

 

شماره ۵

کوتاه کردن ناخن

اگر شما هم جزو آن دسته از بانوان هستید که از دستانشان زیاد استفاده می کنند بهتر است همیشه ناخن هایشان را کوتاه کنند .بلند بودن ناخن ها باعث می شود تا شما از آن برای باز کردن بسته بندی ها ،پاک کردن چسب و دیگر موارد استفاده کنید و این باعث آسیب دیدن به ناخن و کنده شدن ژل لاک می شود.

پس بهتر است ناخن های خود را کوتاه نگه دارید تا مانیکور ماندگار و بادوام تر داشته باشید.

کوتاه کردن ناخن برای داشتن مانیکور ماندگار و بادوام

شماره ۶

ضدعفونی کردن دست ها

استفاده از ضدعفونی کننده های دست می تواند منجر به کمبود رطوبت و آب در ناخن و حتی لاک شود ،زیرا این مواد در ترکیباتشان دارای الکل و مشتقات آن هستند که باعث خشکی پوست و ناخن می شود.

برای شستشوی دست بهتر است از یک صابون تمیز کننده نرم یا ملایم استفاده کنید.

شستشوی دست

جمع بندی

علاوه بر نکات بالا در مورد چگونگی ایجاد مانیکور ماندگار و بادوام چند نکته دیگر نیز وجود دارد که می توانید آنها را رعایت کنید، از جمله:

انتخاب کردن ژل لاک با کیفیت ، خشک و سخت شدن لاک به طور طبیعی

 

سعی کردیم در این مقاله ،روش هایی که به شما کمک می کند تا مانیکور با دوام و ماندگار تری داشته باشید را بیان کنیم.با رعایت این روش ها دیگر،زمان کمتری را صرف مانیکور دوباره صرف خواهید کرد.

باعث افتخار ماست که تجربیات و دیدگاه های خود را در رابطه با این موضوع با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

18 + 18 =