معرفی انواع قلم کاشت ناخن و کاربرد آنها

0
99
انواع قلم کاشت ناخن

همانطور که  می دانید هنر کاشت ناخن در دنیا و به خصوص ایران به سرعت در حال رشد است و به یک هنر فراگیر و به نوعی مد (ترند) تبدیل شده است.به گونه ای که این سبک از هنر کم کم دارد جای آرایش و میکاپ صورت و بدن را می گردد و گوی سبقت را از آن می رباید. این سبک از هنر نیز ابزارهای خاص خودش را دارد که یکی از مهمترین این ابزارها قلم کاشت ناخن است که با استفاده از آن آرتیست کار کاشت ناخن را انجام می دهد.اما شناخت انواع قلم کاشت ناخن و اینکه هر یک از آنها چه کاربردی دارد و در کدام روش کاشت ناخن استفاده می شود؛نیازمند تجربه و مهارت بالا است.در این مقاله به معرفی انواع قلم کاشت ناخن و کاربرد هر کدام از آنها می پردازیم تا بدانیم که از آنها چه موقع استفاده کنیم.

همانطور که قبلا راجع به انواع قلم آرایشی و کاربرد آنها توضیح دادیم ،شناخت انواع قلم کاشت ناخن هم برای انجام کاشت ناخن، بسیار مهم و ضروری است.

 

انواع قلم کاشت ناخن

همانطور که روش های مختلف کاشت ناخن وجود دارد؛ به همان میزان قلم های کاشت ناخن هم بسیار متنوع هستند. این قلم ها در ۱۵ نوع مختلف دارند که در ۷ نوع قلم دسته بندی شده اند. شما می توانید آنها را بصورت یکجا یا جداگانه خریداری کنید، بستگی به میزان مهارت شما و نیز نوع کاری که انجام می دهید دارد.
این هفت نوع قلم کاشت ناخن به صورت زیر می باشند:

قلم اشکی

این قلم یکی از متنوع ترین و رایج ترین قلم کاشت ناخن است.
از آن برای ایجاد طرح های پیچیده استفاده می شود.با استفاده از آن می توانید انواع طرح ها و الگوهای کاشت ناخن را پیاده سازی کنید.

قلم اشکی کاشت ناخناز این قلم برای کاشت ناخن پودری و همچنین ایجاد طرح های ۳D روی ناخن استفاده می شود .
اندازه مناسب این قلم برای استفاده، سایز ۶،۸ و ۱۰ است.

 

قلم طراحی ناخن

از این قلم ناخن برای ایجاد خطوط کوتاه و بلند روی ناخن و در کل ایجاد انواع خطوط و الگوهای ریز و درشت استفاده می شود.
معمولا این قلم ها در سایزهای کوچک تا بزرگ در یک پک ۳ عددی موجود است.

قلم طراحی ناخن

 

قلم سر تخت

این برس ها که در بین ناخن کارها به قلم سر تخت معروف است؛ به دلیل پوشش کامل سطح ناخن ،برای زدن ژل لاک ، بیس کات و تاپ کات بر روی ناخن استفاده می شود.
همچنین از این نوع قلم برای ترکیب رنگ و ایجاد سایه نیز استفاده می شود.

قلم سر تخت

 

قلم سر کج

یکی دیگر از انواع قلم کاشت ناخن ،قلم سر کج است که هدف اصلی آن ایجاد طرح های ظریف همچون طرح گل روی ناخن است.زیرا این قلم به خاطر داشتن زاویه می تواند طرح های ظریفی همچون طرح گل ها را پیاده سازی کند.
علاوه بر این زمانی که می‌خواهید از ۲ یا چند رنگ بر روی ناخن استفاده کنید ،این قلم گزینه‌ی مناسبی است.

قلم سرکج کاشت ناخن، انواع قلم کاشت ناخن

 

قلم بادبزنی

قلم بادبزنی در کاشت ناخن کاربردهای زیادی دارد.از این نوع قلم می توانید در سایه زنی ،طرح های آبرنگی و ابر و بادی و همچنین زدن شاین های اکلیلی، کروم ها و دیگر انواع پودرهای کاشت ناخن نظیر ( دیزاین های شب نما ،شاتر کروم و …) استفاده کرد.

قلم بادبزنی کاشت ناخن

 

قلم دیتیل (Detailing)

همانطور که از نام این قلم پیداست، دیتیل براش برای اضافه کردن جزئیات در طراحی ناخن استفاده می شود و از دقت بسیار بالایی برخوردار است.
می توانید با استفاده از این قلم بسیاری از طرح ها و الگوهای اصلی ناخن را ایجاد کنید.
این قلم یکی از مهمترین انواع قلم کاشت ناخن است که باید آن را در مجموعه خود داشته باشید.

قلم دیتیل کاشت ناخن

 

قلم داتینگ (Dotter)

یکی دیگر از انواع قلم های کاشت ناخن ،قلم داتینگ است که برای ایجاد نقاط دایره ای روی ناخن استفاده می شود.سر این قلم یک گوی دارد که با استفاده از آن می توانید شکل های دایره ای در سایزهای مختلف ایجاد کنید.قلم داتینگ در سایزهای متنوعی موجود است که با استفاده از آن می توانید دوایر مختلفی را روی ناخن ایجاد کنید.

قلم داتینگ

حالا شما با هفت تا از مهمترین انواع قلم کاشت ناخن آشنا شدید و می دانید که هر کدام برای چه کاری مورد استفاده قرار می گیرند.
هرچه بیشتر با آنها تمرین کنید ،مهارت شما در استفاده از آنها بیشتر می شود.

 

نحوه انتخاب قلم کاشت ناخن مناسب

با این حال که شما با انواع قلم کاشت ناخن آشنا شدید ولی شاید در انتخاب قلم مناسب برای کار خود دچار سردرگمی و شک باشید.نگران نباشید؛به شما توضیح می دهیم که کدام قلم را برای کار خود انتخاب کنید تا نتیجه کار بهتر باشد.

برای انتخاب قلم کاشت ناخن باید به فاکتورهای زیر توجه کنید.

جنس موی قلم

جنس موی قلم های کاشت ناخن می تواند از نوع الیاف مصنوعی ،طبیعی یا ترکیبی از آنها باشد.اما در این میان بهترین گزینه انتخاب قلم مویی است که از جنس موی طبیعی حیوان ساخته شده اند.

کیفیت موی قلم کاشت زمانی که در حال انجام کاشت پودر هستید خودش را نشان می دهد.قلم هایی با موی طبیعی مواد لیکوئید و پودر را کمتر به خودش جذب می کند و به راحتی شسته می شود و به همین دلیل طول عمرشان بیشتر است.از طرفی هنگام انجام کاشت ژل بهتر است از قلم هایی با الیاف طبیعی (ترکیبی از موی طبیعی و مصنوعی) استفاده کنید.زیرا این قلم مو ها حالت خودشان را به خوبی حفظ می کنند و به همین دلیل برای کاشت ژل مناسب تر هستند.

اما باز هم قلم های مصنوعی لزوماً بد نیستند.
برای انجام کارهای ظریف از قلم های با کیفیت استفاده کنید و برای پر کردن قسمت های بزرگ از قلم های ارزان و معمولی می توانید استفاده کنید.

 

سایز قلم

بهتر است همیشه سایزهای مختلفی از انواع قلم کاشت ناخن را داشته باشید.قلم هایی با سایز بزرگ در کاشت ناخن ،سرعت انجام کار را افزایش می دهند و طرف مقابل سایزهای کوچکتر برای قسمت هایی از ناخن که نیاز به ظریف کاری دارد (مثل گوشه های ناخن و اطراف کوتیکول) گزینه مناسبی است.انتخاب سایز قلم مو به راحتی شما حین انجام کار بستگی دارد و نمی شود برای آن یک استاندارد کلی مشخص کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

5 × 1 =